X
تبلیغات
زولا

سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در کدام بخش به صنعت کمک می کنند؟

دوشنبه 8 شهریور 1395 ساعت 23:26

سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در کدام بخش به صنعت کمک می کنند؟

سرمایه گذاری در چه بخشی به صنعت کمک میکند ؟

سرمایه گذاران در کدام بخش کمک به صنعت کشور می کنند؟


سرمایه گذاران از مهم ترین عوامل توسعه یک کشور هستند که دولت ها در تمام بخش های خود به آن نیازمند هستند. سرمایه گذاری برابر است با ایجاد امکانات و شرایط مناسب برای زندگی افراد که اگر این امر نادیده گرفته شود و یا مورد حمایت قرار نگیرد نباید انتظار پیشرفت کشور به شکل مناسب را داشت. سرمایه گذاری در صنایع به صورت داخلی یا خارجی کمک بزرگی در جهت رشد و توسعه کشورها است و نیازمند حمایت قانونی دولت ها می باشد.

صنعت گردشگری نیز یکی از صنایعی است که برای رشد و بالندگی خود به سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیازمند بوده و از سویی بیشتر سرمایه گذاران در صورت وجود شرایط مناسب حاضرند در این زمینه سرمایه گذاری کنند، چرا که درآمد ناشی از این صنعت بر کسی پوشیده نیست و مطمئنا اگر سرمایه گذاران از حمایت خوب و مناسب برخوردار باشند وارد این صنعت خواهند شد. با توجه به اینکه طرح های گردشگری اغلب زودبازده نیستند، این صنعت نیاز به حمایت هرچه بیشتر دولت دارد و دولت می تواند با ارائه تسهیلات و واگذاری وام به طرح های آن و ایجاد زمینه های مناسب کمک شایانی در زمینه سرمایه گذاری در این بخش انجام دهد.

ایران اسلامی کشوری است که از مواهب طبیعی و گردشگری فراوانی برخوردار است که می توان با سرمایه گذاری در آن ها صنعت گردشگری را به درآمدزاترین صنعت تبدیل کرد و از گام های نخست آن معرفی مناطق نمونه گردشگری است. سلامت و امنیت نیز نقش بسیار مهمی در سرمایه گذاری و توسعه صنعت گردشگری دارند. اگر سلامت نباشد بهره وری از دنیا هم ماندگار نخواهد بود. سلامت و امنیت تأثیرات بسیار ژرفی از جمله بر سرمایه گذاری ها در این صنعت دارد. اگر سرمایه گذار از سلامت و امنیت اقتصادی مطمئن باشد با خیال آسوده تری به این امر مبادرت می ورزد و سرمایه خود را با اطمینان در اختیار یک صنعت قرار می دهد، اما اگر احساس ناامنی کند این سرمایه گذاری صورت نخواهد گرفت. در نتیجه بسیاری از طرح ها به کندی پیش رفته یا متوقف خواهد شد. در این مرحله سرمایه گذار به حمایت هر چه بیشتر دولت نیاز دارد.

متأسفانه بدلیل نبود سیستم نظارتی مناسب در کشور بسیاری از سرمایه گذاری ها یا بسیار کند پیش می رود یا چنانچه باید انجام نمی شود. زیرا سرمایه گذار سرمایه خود را در خطر می بیند. یکی دیگر از موانعی که موجبات عدم سرمایه گذاری را فراهم می کند، بوروکراسی اداری است، عده ای از سرمایه گذاران چند سال تنها برای به دست آوردن مجوزهای لازم در سازمان های مختلف وقت هدر داده اند، در حالی که چنین فرصتی ندارند. چراکه سرمایه گذار بیشتر در پی آن است که در اسرع وقت سرمایه گذاریش به سود برسد. نه اینکه به فرض چند سال برای گرفتن مجوز وقت تلف کند، در چنین وضغیتی سرمایه گذار ترجیح می دهد اصلا سرمایه گذاری نکند.

همچنین سرمایه گذار باید از اینکه سرمایه برگشت پذیر است مطمئن باشد تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری کند، هیچ سرمایه گذاری حتی اگر درصدی در برگشت سرمایه خود مردد باشد سرمایه خود را به خطر نمی اندازد، خصوصا در صنعت گردشگری که بازده آن طولانی مدت است بدیهی می باشد شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک جامعه بر وضعیت سرمایه گذاری اثرگذار است. نبود اطلاعات کافی و بوروکراسی اداری بخصوص در استان ها و شهرهای کوچک سبب سرگردانی سرمایه گذار و از دست دادن فرصت های طلایی بسیار می شود.

بسیاری از سودجویان نیز با واسطه گری میان سرمایه گذار و بخش های دولتی هزینه های هنگفتی را به جیب زده و نوعی بی اعتمادی را در سرمایه گذاران این صنعت به وجود می آورند. بعلاوه ازنظر سیاسی اگر کشوری از سوی کشورهای خارجی تحریم اقتصادی شده باشد نیز سرمایه گذار خارجی در آن کشور کمتر صورت می گیرد. اما این به مفهوم عدم همکاری و قطع ارتباط آن کشور با سایر کشورها نیست.

در چنین شرایطی دولت می تواند با شناخت ظرفیت های گردشگری و توریستی و معرفی مناطق نمونه گردشگری و همچنین با تبلیغ و اطلاع رسانی صحیح در بعد بین المللی تبلیغات منفی را از بین ببرد و با ایجاد تنوع در خدمات گردشگری و پاسخگویی مناسب به سلیقه های مختلف انگیزه های گردشگری را افزایش دهد تا مردم تمایل بیشتری به مسافرت احساس کنند و همچنین موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهند شد و در نهایت زمینه ساز تشویق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این صنعت می گردد و تمام این موارد فوق میسر نخواهد شد مگر با کمک همه جانبه ی دولت.

 

 

سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در کدام بخش به صنعت کمک می 

۳ دقیقه پیش - سرمایه گذاران از مهم ترین عوامل توسعه یک کشور هستند که دولت ها در تمام بخش های خود به آن … سرمایه گذاری در صنایع بهصورت داخلی یا خارجی کمک ...

[DOC]د. نتیجه اولویت های سرمایه گذاری - World Bank

این بخش ارزش منرال های را که استخراج آن در 20 سال آینده سودمند باشد، مورد سنجش .... چشم انداز سرمایه گذاری جهانی در صنعتمعدن میتواند بسیار به زودی تغییر کند: در سال .... قابل توجیه به نظر میرسد (منابع در اولویت بندی سرمایه گذاری ها کمک می کند، نه ...

سرمایه‌گذاری خطرپذیر - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

وی سی فیرم‌ها عموماً در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که به تکنولوژی جدیدی و یا ... ایالات متحدهٔ آمریکا در توسعه صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر، نقش مهمی ایفا می‌کند. ... به توسعه صنایع کوچک و متوسط و ایجاد ارزش در شرکت‌های سرمایه‌پذیر کمک کرده است. ... بخش خصوصی به تنهایی وارد عمل نشده و غالباً با مشارکت و حمایت و سرمایه دولت ...

ضرورت امنیت سرمایه گذاری در صنعت گردشگری - دنیای سفر

۲۲ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - سرمایه گذاری در صنایع به صورت داخلی یا خارجی کمک بزرگی در جهت رشد ... زمینه های مناسب کمک شایانی در زمینه سرمایه گذاری در این بخش انجام دهد. ... یک صنعت قرار می دهد، اما اگر احساس ناامنی کند این سرمایه گذاری صورت نخواهد گرفت.

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری - مگا سام | شرکت سرمایه ...

توجه و سرمایه گذاری در صنعت توریسم از اهمیت ویژه ای برخوردار است یا به ... و حتی به استخدام و اشتغال زایی افراد زیادی در بخشهای خدماتی کمک میکند چون نیاز به ...

شرکتهای سرمایه گذاری و بخش خصوصی می توانند اقتصاد ...

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه برخی رشته های صنعتی و شرکتهای بزرگ نقش پیشران ... شرکتهای سرمایه گذاری و بخشخصوصی می توانند اقتصاد کشور را به حرکت ... هایی دارد که می تواند علاوه بر توسعه خود، به توسعه سایر کشورها کمک کند.

MPCI » سرمایه گذاری در بخش بازرگانی

اصلی ترین هدف، کمک به توسعه اقتصادی در سایه خدمت مردم. ... دریافت و انتقال ایده های نو سرمایه گذاران به عنوان کارآفرینان اینبخش از صنعت . ... طبق قرارداد منعقده تعهد می‌کند که این برگه تضمین با توجه به اطلاعات شخصی ارائه شده سرمایه گذار و اسکن ...

MPCI » سرمایه گذاری در بخش پالایشگاه

اصلی ترین هدف، کمک به توسعه اقتصادی در سایه خدمت مردم. • کسب سهم بیشتر جذب سرمایه گذار در این صنعت به منظور کاهش خام فروشی و بهره وری بیشتر. ... در قبال سپرده گذاری، تاریخ برگ رسید واریزی به منزله تاریخ شروع مشارکت می باشد. ... منعقده تعهدمی‌کند که این برگه تضمین با توجه به اطلاعات شخصی ارائه شده سرمایه گذار و ...

اتاق فرصتهای سرمایه گذاری در کیش

kish.com/fa/services/cat/25-اتاق-فرصتهای-سرمایه-گذاری-در-کیش.html
 
سرمایه گذاری در صنایع کیش که در شهرک صنعتی کیش خودنمایی می کند. ... به زودی در بخش جداگانه ایی از پورتال جامع جزیره کیش کلیه فرصت های سرمایه گذاری .... محصول خود در کیش کمک بگیرید شما می توانید با مراجعه به بخش جوامع اقتصادی کیش ...

سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه نیافته - مهمترین اخبار ...

vista.ir/article/332223/سرمایه-گذاری-خارجی-در-کشورهای-توسعه-نیافته
 
در این حال کشور در حال توسعه به دلیل سرازیر شدن منابع مالی کافی به بخش های ... های میزبان در حال توسعه و همچنین کشور هایصنعتی توسعه یافته به وجود خواهد آورد. ... و یا با مشارکت سرمایه گذاران داخلی مبادرت به سرمایه گذاری می کند صورت می گیرد. ...سرمایه گذاری مستقیم را می توان به کمک این ضابطه که برای کسب منافع پایدار و ...

نعمت زاده:مجلس به دولت برای آزادی اقتصادی کمک کند/رشد ...

aftabnews.ir/.../نعمت-زادهمجلس-به-دولت-برای-آزادی-اقتصادی-کمک-کندرشد-بخش-صن...
 
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وزیر صنعت،معدن و تجارت می گوید: در بخش صنعت و معدن از سال 79 تا 90 به تدریج سرمایه‌گذاری رو بهافزایش بوده اما از سال 91 افت کرده است.

سرمایه گذاری خارجی به افزایش ضریب برداشت نفت کمک می کند

www.nioc.ir/portal/home/?news/100193/100199/.../سرمایه‎گذاری...به...کمک-می‎کند
 
۷ روز پیش - سرمایه گذاری خارجی به افزایش ضریب برداشت نفت کمک می کند ... با اشاره به برآوردهای صورت گرفته در زمینه ذخایر مالی، گفت: صنعت نفت نیاز به ... تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذار خارجی گفت: این امر صرفا تامین منافع بخش مالی ...

آیا افغانستان برای سرمایه گذاری کشور مناسبی است؟ - BBC ...

www.bbc.com/persian/afghanistan/2013/07/130722_k04_investment_in_afghanistan
 
۳۱ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - حتی مقامات دولتی تایید می‌کنند که سرمایه گذاران هر روزه پولهای شان را به خارج ... زمان خروج خارجی ها از افغانستان، زنگ خطر کاهش این کمک ها به صدا در آمده است. ... دولت افغانستان برای سرمایه گذاری مشخصا در پنج بخش صنعت، ساختمان، ...

فدائی دولت - شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی

piicgroup.co/index.php?inner=relations&id=135&slang=1
 
فریدون فدایی دولت مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی؛ «فاینانس» ... و بهره‌گیری از نیروهای توانمند زمینه‌ساز ورود بهبازارهای رقابتی بین‌المللی را فراهم می‌کند. ... در سال‌های گذشته به دلیل وجود تحریم‌ها از این بخش گرفته شده است را به سرعت فراهمکند. ... ایجاد پروژه‌ها و فازهای جدید و جهش صنعت پتروشیمی ایران کمک می‌کند.

سه فرصت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نفت - روزنامه دنیای ...

donya-e-eqtesad.com/news/801436
 
زنگنه در ادامه به تشریح پروژه دیگری که در صنعت نفت برای سرمایه‌گذاری بخش ... هر تن بار و یک مسافر اضافه، وزارت نفت مبلغی رابه طرح‌های راه‌سازی و راه‌آهن کمک می‌کند.

[PDF]آﻣﻮزش ﮔﺎم ﺑﻪ ﮔﺎم ﺑﻮرس - شرکت کارگزاری رضوی

www.rbc.ir/customized_images/ra_gamBegam.pdf
 
ﺑﺎﻧﻚ ﺻﻨﻌﺖ و ﻣﻌﺪن و ﺷﺮﻛﺖ ﻧﻔﺖ ﭘﺎرس ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺧﻮد را آﻏﺎز ﻧﻤﻮد .... دراﻳﻦ ﻧﻮع ﺑﺎزار واﺣﺪ ﭘﻮﻟﻲ. ،. ﺑﻪ ﻋﻨﻮان واﺳﻄﻪ ﻣﻌﺎﻣﻼت ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ در ﺑﺨﺶ. ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺎزار ﺑﻪ راﺣﺘﻲ ﺟﺎﺑﻪ ... ﻛﺮدﻧﺪ. ،. ﻛﻢ. ﻛﻢ ﻧﺤﻮ. ه. ﺳﺮﻣﺎﻳﻪﮔﺬاری در ﺑﻮرس و ﺧﺮﻳﺪ. ﺳﻬﺎم ﺷﺮﻛﺖ. ﻫﺎی ﺑﻮرﺳﻲ را ﻳﺎد ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ و ﺑﻪ اﻳﻦ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﺑﺎزار ...... ﻦ ﻧﺴﺒﺖ ﻫﺎ ﻛﻤﻚ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ،.

بخش خصوصی در سرمایه گذاری طرحهای نفتی فعال تر می شود

petroyazdan.com/.../154-بخش-خصوصی-در-سرمایه-گذاری-طرحهای-صنعت-نفت-فعال-...
 
بخش خصوصی در سرمایه گذاری طرحهای نفتی فعال تر می شود ... و در لباس مقدس خدمت سربازی به صنعت نفت کشور کمک کنند و امیدواریم این مهم تا پایان امسال محقق شود.

سرمایه گذاران خارجی برای ایران فولاد می سازند؟ | بنیاد تعاون ...

betaja.ir/سرمایه-گذاران-خارجی-برای-ایران-فولاد-م/
 
صنعت فولاد ایران با بحران جدی مواجه شده است ولی وعده های وزارت صنعت، فولادگران را ... بر بازار بگذارد، بنابراین به کمک رفع تحریم‌ها و همین‌طور ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ... به هر حال ما هم به عنوان یک بخش خصوصی به کیفیت بالاتر و قیمت تمام شده پایین‌تر ... اما در این شرایط دولت همچنان به جذب سرمایه گذاران غیرایرانی فکر می کند.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

جلوگیری از کپی کردن مطالب